8 mitów na temat współpracy ze stylistką mody. Czy Ty też w nie wierzysz?

Chcesz odmienić swoją garderobę i poczuć się dobrze, w tym co nosisz, ale… coś Cię powstrzymuje? Sprawdź, czy to czasem nie jeden z popularnych mitów związanych z usługami stylistki mody. Zebrałam dla Ciebie aż 8 przekonań, które często blokują ludzi, żeby zacząć taką współpracę. Zupełnie niepotrzebnie! Obalam te mity punkt po punkcie.

Mit #1

Współpraca ze stylistką mody jest tylko dla celebrytów

To mit, który odstrasza wiele osób od skorzystania z usług stylistki mody. Tymczasem konsultacje tego typu nie są zarezerwowane jedynie dla hollywoodzkich gwiazd i miliarderów. To tak samo jakby powiedzieć, że tylko celebryci korzystają z usług dietetyków lub trenerów personalnych. Każdy ma prawo dbać o swoją garderobę tak samo, jak o swoją dietę czy swoją kondycję fizyczną.

Mit #2

Współpraca ze stylistką mody jest droga

Od razu obalmy i ten mit. Oczywiście, że we współpracę ze stylistką mody trzeba zainwestować. Jednak potem będziesz kupować ubrania o wiele bardziej świadomie. Będziesz wiedzieć, jakie ubrania i dodatki do Ciebie pasują, unikniesz więc nietrafionych zakupów.  Jeżeli opracujesz ze stylistką kapsułową garderobę, w ogóle ograniczysz ilość kupowanych ubrań. No i osobiście nie mam nic przeciw ubraniom z dobrych outletów. Same oszczędności!

Mit #3

Stylistka zmusi mnie do zmiany stylu

Wyobrażasz sobie, że stylistka przyjdzie i wyrzuci Ci z szafy wszystkie ubrania? Nic z tych rzeczy. Stylistka nie zrobi z Ciebie zupełnie innej osoby, a wyłącznie podkreśli Twoje atuty i pomoże Ci poczuć się lepiej w tym, co lubisz nosić. Stylistka nie powinna narzucać Ci swojego gustu czy preferencji. Jej zadaniem jest inspirować do zmiany, a nie przebierać. I to Ty ostatecznie decydujesz, w jakich stylizacjach czujesz się najlepiej.

Mit #4

Stylistka przyda się tylko przed wielką okazją

Oczywiście możesz skorzystać z usług stylistki mody, jeśli czekają Cię zaręczyny, ślub czy nowa praca. Ale dlaczego masz wyglądać dobrze tylko na specjalną okazję? Ubranie powinno dodawać Ci pewności siebie codziennie. Dlatego warto sięgnąć po konsultacje ze stylistką mody w każdym momencie. Z porad stylistki można też korzystać cyklicznie np. przed nowym sezonem, żeby przygotować zestawienia na daną porę roku.

Mit #5

Stylistka mody jest dla osób, które nie mają swojego stylu

Rzeczywiście po wsparcie stylistki mody często sięgają osoby, które nie są pewne, w jakim stylu czują się najlepiej. Mogą przeanalizować ze stylistką mody swój typ urody, styl życia, potrzeby, a potem wypróbować różne zestawienia, żeby odnaleźć w końcu swój indywidualny styl. Jednak współpraca ze stylistką mody jest także dla tych, którzy doskonale wiedzą, co lubią nosić i w czym świetnie wyglądają. Takim osobom pomagam poeksperymentować z najnowszymi trendami, gdy chcą odświeżyć swoją garderobę.

Mit #6

Stylistka mody skupia się tylko na trendach

Akurat modne są cekiny, a Ty nie cierpisz błyskotek? Spokojnie. Stylistka mody jest po to, by pomóc Ci znaleźć swój własny styl, a nie wciskać Cię w najnowsze trendy. To, co akurat jest na topie, to tylko dodatek. Podstawą każdej dobrej stylizacji są klasyczne połączenia, które będą Ci służyć przez wiele sezonów. Na takiej koncepcji opiera się właśnie włoska moda, która jest dla mnie inspiracją.

Mit #7

Stylistka mody jest tylko dla młodych osób

Kolejnym często spotykanym mitem jest przekonanie, że usługi stylistki mody są przeznaczone tylko dla młodych osób o nienagannej sylwetce. Naturalnie, że nie! Stylistka mody jest dla każdego niezależnie od wieku. Co więcej – współpraca ze stylistką mody może być szczególnie dobrym pomysłem właśnie dla osób starszych. Stylistka pomoże im znaleźć odpowiedni balans. Tak, żeby nie wyglądać w stylizacji ani zbyt staro, ani zbyt młodzieżowo.

Mit #8

Współpraca ze stylistką mody to zajmowanie się fatałaszkami

Może Ci się wydawać, że współpraca ze stylistką mody to tylko pogawędki o modzie i bieganie po butikach. Ale to zdecydowanie coś głębszego. Ubiór odzwierciedla naszą osobowość. Pokazuje, jacy jesteśmy i co jest dla nas ważne. Dlatego współpraca ze stylistką mody to okazja, żeby poznać lepiej samego siebie. Ubiór, który do nas pasuje, ma wielką moc! Potrafi zbudować poczucie własnej wartości i zmienić to, jak inni nas postrzegają. 

Mity obalone? Czekam na sygnał od Ciebie

Skoro rozprawiliśmy się z popularnymi mitami o współpracy ze stylistką mody, koniec wymówek 😉 Trzeba przejść do działania. Gorąco zapraszam Cię na konsultacje, podczas których dodamy skrzydeł Twojej garderobie. 

A może przychodzą Ci do głowy jeszcze jakieś mity związane z pracą stylistki mody? Koniecznie daj znać w komentarzu!

Zapisz się na styletter i pobierz prezent!

Checklista, z której dowiesz się, ile włoskiego słońca skrywa Twoja garderoba

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *